گروه آرماتیس

دزدگیر اماکن

امنیت پس از تغذیه و سرپناه سومین دغدغه برای جوامع انسانی می باشد ؛ امروزه کسی پیدا نمی شود که از دزدیده شدن وسایل خود خوشنود باشد و تمام اشخاص به دنبال امنیت هستند ؛ دزدگیرهای اماکن به عنوان یک ابزار قابل قبول و استاندارد در منازل ، اماکن ، فروشگاه ها ، انبارها و ... به طور فزاینده ای متداول شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند . اگر تاکنون برای خرید دزدگیر اماکن پرس و جو کرده اید حتما" متوجه شده اید که انواع مختلفی از دزدگیر اماکن وجود دارد ، اما اغلب دزدگیرهای اماکن دارای طراحی یکسان هستند .

اساس طراحی دزدگیرهای اماکن شامل یک یا چند حسگر جهت تشخیص فرد متجاوز و یک سیستم پنل جهت تشخیص سیگنالهای ورودی از شخص متجاوز و یک سیستم هشدار دهنده می باشد ؛ وضعیت خطر توسط سیستم هشدار دهنده به کاربر یا افرادی که به سیستم معرفی کرده ایم اعلام می شود ؛ این سیستم هشدار دهنده می تواند به صورت زنگ یا آژیر باشد .

به طور کلی سه عامل مهم باعث می شود که از دزدگیر اماکن استفاده کنیم

عامل بازدارندگی

در یک تحقیقی که در دانشگاه کارولینای شمالی انجام گرفته اکثریت سارقان اذعان کردند که قبل از سرقت به دنبال وجود یک دزدگیر بودند و اگر در آن مکان دزدگیر وجود داشت به سراغ مکان بعدی می رفتند .

 

دفاع از محیط پیرامون

دزدگیرهای اماکن آلارم شخصی را از مکانی که در آن زمان و در آن مکان کسی نباید باشد را به شخص تعیین شده ای می فرستند ؛ هدف این سیستمها بازداشتن افراد سارق و گرفتن شانس دزدی از سارقین می باشد .

 

وجود سنسورها و حسگرها

یک سیستم دزدگیر اماکن سنسورهایی دارد که در نقاط استراتژیک یک مکان نصب می شوند تا به صورت تمام وقت یا به هنگام روشن کردن بلافاصله پس از حس کردن هر شخصی به سیستم اعلام می کند .

تجهیزات دزدگیر اماکن شامل این موارد می باشد :

1 – کنترل پنل دزدگیراماکن که همانند مغز برای این سیستم کار می کند .

2 – سنسورها و حسگرهای دزدگیر اماکن

3 – تلفن کننده شهری یا تلفن کننده سیمکارتی

4 – ماژول

5 – مگنت

6 – آژیر یا همان سیرن

7 – منبع تغذیه

8 – باتری

9 – کیپد (Key pad)

دزدگیرهای اماکن دو نوع هستند : دزدگیر اماکن با سیم و دزدگیر اماکن بی سیم .

برخی از دزدگیرهای اماکن دارای حسگرهای حرکتی (Panic) می باشند که به هنگام تغییرات حرکتی و موقعیتی در یک محیط خاص شروع به آلارم دادن می کنند . برخی دیگر از دزدگیرهای اماکن حتی به هنگام آتش سوزی شروع به حس کردن گرما و دود آتش می کنند .

پیشرفته ترین دزدگیرهای اماکن سیگنالهایی را از طریق خطوط تلفن یا اینترنت یا سیم کارت ، نه تنها به صاحبان آن مکان بلکه به مراکز کنترل خارجی که به سیستم متصل هستند مانند پلیس اطلاع می دهند .

ورود غیر قانونی به وسیله حسگرها احساس می شود و دزدگیر اماکن آلارم می زند ، اگر کد انصراف وارد سیستم نشود این آلارم زدن ادامه خواهد داشت .

همه اجزای دزدگیر اماکن از قبیل سنسورها به یک کنترل پنل متصل هستند ، استفاده کنندگان از سیستم دزدگیر اماکن می توانند پنل را از طریق کد فعال یا غیر فعال کنند ؛ همچنین کنترل پنل به یک آژیر (سیرن) متصل است این آژیر (سیرن) هست که وجود متجاوز یا سارق را اعلام می کند .

دزدگیرهای اماکن را می توان با توجه به نیاز مصرف کنندگان در اماکن زیر مورد استفاده قرار داد :

- منازل مسکونی و پارکینگ ها

- اماکن صنعتی مانند کارخانه ها

- اماکن تجاری اهم از مغازه ها ، رستورانها و هتلها

- انبارها

دفاتر و شرکتهاگروه آرماتیس  با عرضه محصول با بالاترین کیفیت و همچنین با آخرین تکنولوژی های روز دنیا

 سعی دارد  تا مشتریان کسب و کار خود رابا رضایت از محصولات خود خشنود سازد
 کپی رایت 2019,تمامی حقوق برای گروه آرماتیس محفوظ است ©

Design By Mehrshad Ghaderian