گروه آرماتیس

 

بارکد

بارکد یا کد میله ای مجموعه ای از خطوط کد گذاری شده با عرضهای متفاوت و فضای بین خطوط بر روی سطوح است که اطلاعات آن پس از اسکن شدن به صورت اعداد توسط ماشین بازخوانی می شود .

به طور کلی بارکدها می توانند به اشکال خطی (یک بعدی) ، دو بعدی ، یه دسته نقطه ، یه دسته دایره هم مرکز یا به صورت مخفی شده در تصاویر باشند .

این خطوط ، نقطه ها و فضاهای مابین می توانند به صورت مجموع یک پیام را تشکیل دهند و توسط یک پویشگر نوری که به آن دستگاه بارکدخوان گفته می شود بازخوانی شوند .

بارکدخوان

بارکدخوان وسیله ای الکتریکی برای خواندن بارکدهای پرینت می باشد که از چهار قسمت تشکیل شده است :

1 – منبع نورانی برای روشن شدن بارکد

2 – لنز

3 – کاندکتور عکس برای تبدیل پالسهای نورانی به الکتریکی

4 – رمز گشا (External یا internal)

انواع منابع نوری بارکدخوانها

1 – بارکدخوان لیزری

بارکد خوان های لیزری معروف ترین و پر فروش ترین بارکد خوان در بازار می باشد که برای تشخیص فاصله بین میله های بارکدی از لیزر استفاده می کنند .

بارکد خوانهای لیزری تنها بارکدهای خطی و یک بعدی را می توانند اسکن کنند و در فروشگاهها و خرده فروشها استفاده زیادی دارند .

2 – بارکدخوان خطی imager

بارکدخوانهای Liner imager یا CCD  فقط می توانند بارکدهای یک بعدی را اسکن کنند و برای خواندن بارکد از تصویر آن برای خوانش اطلاعات و اسکن استفاده می کنند و برای بارکدهایی که مخدوش و ناخوانا یا زیر نایلون باشند بسیار مناسب هستند .

3 – بارکدخوانهای چند پرتو

این بارکدخوانها برای خواندن بارکد از چند خط اسکن استفاده می کنند که این روش باعث می شود خواندن بارکد راحت تر باشد و مشکلی به وجود نیاید .

این نوع از بارکدخوان ها به دلیل سرعت بالای اسکن و نصب آسان آنها در فروشگاههای بزرگ بیشتر استفاده می شود .

 

 

4 – بارکد اسکنر دو بعدی

این بارکد ها با استفاده از بارکدخوانهای مخصوص به خود اطلاعات را با عکس گرفتن رمز گشایی می کنند که قادر به خواندن بارکدهای دو بعدی و تک بعدی در هر جهتی هستند .

اشکال مختلف بارکد خوان

1 – بارکد خوان قلمی

به مانند یک قلم است که در دست گرفته می شود و با تماس با بارکد و حرکت دادن سریع ، آن بارکد را می خواند .

2 – بارکد خوان دستی

این بارکد خوان به علت سهولت در استفاده و همچنین نگهداری آسان یکی از پر استفاده ترین انواع بارکد خوان می باشد که می توان به صورت رو میزی و یا دستی از آنها استفاده کرد .

3 – بارکد خوان ثابت

این نوع بارکدخوانها به صورت ثابت در دستگاههای مخصوص یا ماشینها قرار می گیرند و اغلب اوقات روشن هستند که توسط سنسورهای خارجی یا میکرو کنترل ها فعالسازی می شوند .

4 – بارکد خوان رومیزی

این نوع بارکد خوان در پیشخوان مغازه ها با روی میز قرار می گیرند و با استفاده کردن از چند اشعه لیزر که به صورت همزمان ساطع می کنند یک محدوده مشخص را پوشش می دهند و بارکدها را اسکن می کنند .گروه آرماتیس  با عرضه محصول با بالاترین کیفیت و همچنین با آخرین تکنولوژی های روز دنیا

 سعی دارد  تا مشتریان کسب و کار خود رابا رضایت از محصولات خود خشنود سازد
 کپی رایت 2019,تمامی حقوق برای گروه آرماتیس محفوظ است ©

Design By Mehrshad Ghaderian