گروه آرماتیس

تاریخچه گیت فروشگاهی

اولین ایده جدی ساخت سیستم های حفاظت فروشگاهی، توسط رونالد آصاف مدیر فروشگاه کروگر در اوهایو آمریکا مطرح شد که بعداً  شرکت سنسورماتیک را بنیان نهاد. او که از دست دله دزدها به ستوه آمده بود، خطاب به پسر عموی خود جک ولش گفت، اگر چیزی برای جلوگیری از دله دزدی بسازی، میلیونر خواهی شد. جک که یک مخترع تازه کار بود، حرف او را جدی گرفت. جک پس از چند هفته همراه با یک برچسب مربع شکل به ابعاد شصت در شصت سانتی متر و یک جعبه بزرگ برگشت که وقتی برچسب را نزدیک جعبه می کرد، جعبه آلارم می  داد.

رونالد و جک در ادامه کارپس از مدتها فعالیت و همکاری، از دانشمندان دانشگاه میشیگان کمک گرفته و محصول را توسعه دادند و توانستند لیبل هایی تولید کنند که البته هنوز برای الصاق بر روی کالاها بزرگ بود. با سرمایه گزاری و تحقیقات بیشتر، اندازه لیبل ها کوچک تر شد و محصولی ساخته شد که به راحتی در داخل لباس قابل مخفی سازی بود. این دو در ادامه شریک سومی به نام راجرز جذب کردند تا بر روی بازاریابی محصولات کار کند.

بازاریابی سیستم ضد سرقت جدید با مشکلات زیادی روبرو بود و مدیران فروشگاه ها به راحتی حاضر به خرید این سیستم نبودند، تا جایی که مدیران شرکت مجبور شدند دستگاه های خود را به صورت امانی و اجاره ای به فروشگاه ها واگذار کنند و همزمان کارکرد دستگاه را نیز مورد سنجش قرار دهند. آنها حدود بیست دستگاه نصب کردند ولی صرفاً از یک فروشگاه توانستند، پول دستگاه را بگیرند. واقعیت این بود که برای جا افتادن این سیستم در میان فروشگاه ها، زمان بیشتری لازم بود ولی واقعیت دیگری هم وجود داشت و آن اینکه، سیستم دارای معایبی هم بود که مهم ترین آن بوق کاذب دستگاه بود که گاهاً مشکلاتی به وجود می آورد و در یک مورد باعث ایجاد مشکل برای همسر یکی از فرماندهان نظامی در خروجی فروشگاه بود که باعث شد مدیر فروشگاه برای پیشگیری از حادثه مشابه، از سنسورماتیک بخواهد که گیت خودشان را جمع کنند.

پس از این حادثه رونالد به این نتیجه رسید که پیشگیری از سرقت برای فروشندگان مطلوب تر است تا پیدا کردن سارق و درگیری با آن. این موضوع باعث شد، سنسورماتیک تگ های پلاستیکی را تولید کند که فقط با ابزار خاصی قابل جدا کردن از لباس بود. بدین ترتیب تیم سنسورماتیک در بازاریابی خود، عامل پیشگیری را در کانون توجه قرار داد و توانست به فروش و درآمد قابل توجهی دست پیدا کند و مزد زحمات چند ساله را بگیرد. البته افزایش اهمیت مبارزه با دله دزدی در فروشگاه ها در آن سالها نیز بی تأثیر نبود و تیم رونالد از این بابت خوش شانس بود.

سنسورماتیک که در واقع توسعه دهنده اصلی تکنولوژی AM به حساب می آید، برای فروشگاه های مواد غذایی و مشابه آن هم راه حل داشت، لیبل هایی بر روی اجسام الصاق می شد که مشتری مجبور بود آنها را به نگهبان در فروشگاه تحویل دهد و پس از عبور از گیت فروشگاهی، در آن سو از نگهبان تحویل بگیرد؛ راه حلی که هنوز هم در برخی کتابخانه ها همانند کتابخانه تخصصی وزارت خارجه در تهران اجرا می شود.

سنسورماتیک اگرچه پیشتاز بود ولی هرگز بدون رقیب نبود، رقیب جدی سنسورماتیک، تکنولوژی RF بود که نمونه اولیه آن در اواسط دهه شصت میلادی توسط تیم آرتور مینسی ساخته شد و در سال 1972 به صورت عمومی عرضه شد و تا مدتها پس از سنسورماتیک بیشترین فروش را داشت. مینسی در سال 1992 تکنولوژی EM را نیز توسعه داده و با نام سوپر استریپ ثبت نمود که کارکرد بهتری بر روی فلزات داشت.

چکپوینت دیگر شرکتی بود که در دهه شصت میلادی با کار بر روی پروژه ای که هدفش مبارزه با سرقت از کتابخانه های عمومی بود، شروع شد. بنیانگذار این شرکت پیتر استرن بود. این شرکت پس از توفیق در این پروژه بازارهای جدید را نیز مورد توجه قرار داد و توانست توفقی زیادی در بازارهای جهانی به دست آورد.گروه آرماتیس  با عرضه محصول با بالاترین کیفیت و همچنین با آخرین تکنولوژی های روز دنیا

 سعی دارد  تا مشتریان کسب و کار خود رابا رضایت از محصولات خود خشنود سازد
 کپی رایت 2019,تمامی حقوق برای گروه آرماتیس محفوظ است ©

Design By Mehrshad Ghaderian