گروه آرماتیس

چند اشتباه رایج در باره گیت فروشگاهی

 1. AM تکنولوژی جدید تری نسبت به RF می باشد.
  واقعیت این است که این دو تکنولوژی تقریباً همزمان ابداع شده اند و حتی تکنولوژی AM یکی دو سالی قبل از آن یکی عرضه عمومی شد و از همان ابتدا قیمت و ساختار برچسب ها تعیین کننده بوده است.
 2. لیبل و تگ، گیت های مخصوص خودشان را دارند.
  نه اصلا اینطور نیست و هر گیتی همزمان با تگ و لیبل هم فرکانس خودش کار می کند. با این حال با توجه به گیرایی کمتر لیبل نسبت به تگ، در صورتی که بنا بر استفاده از لیبل باشد، از دستگاه قوی تری باید استفاده شود و فاصله بین آنتن ها کمتر در نظر گرفته شود.
 3. گیت های ایرانی ارزان تر هستند.
  گیت های ایرانی نه ارزان ترند و نه بی کیفیت تر. اتفاقا گیت های ایرانی و بخصوص گیت های AM ایرانی، کیفیت بالاتری نسبت به گیت های خارجی و بخصوص گیت های چینی دارند و دلیل عدم ورود گیت AM چینی همین موضوع می باشد. دزدگیر فروشگاهی اسپینر هم تنها برندی می باشد که هر سه تکنولوژی AM، RF و EM را تولید کرده و دو تکنولوژی اول را به صورت انبوه به بازار عرضه می کند.
 4. دزدگیر فروشگاهی جایگزین دوربین مداربسته.
  گیت و دوربین هرکدام کارکرد خودشان را دارند و بیشتر مکمل هم هستند تا جایگزین. توضیحات بیشتر را در مقالات دیگر سایت می توانید ملاحظه فرمایید.

 5. تگ سنسورماتیک امنیت بالاتری دارد.
   تگ سنسورماتیک نوع خاصی از تگ می باشد که جداکننده مخصوصی دارد و با جدا کننده مگنتی باز نمی شود و به همین دلیل تصور بر این است که امنیت بالایی دارد ولی واقعیت این است که جدا کننده مخصوص داشتن به معنای عدم امکان باز شدن توسط سارقین حرفه ای نیست. خودم در زاهدان شاهد بودم که یکی از فروشنده ها که گیت نداشت، تگ هایی را که بر روی لباس های وارداتی زده شده بودند، با یک حرکت چکش باز می کرد، هرچند که خودم به سختی توانستم قلق باز کردن تگ سنسورماتیک را پیدا کنم.
 6. تگ ها باید در سیستم تعریف شوند.
  تگ های رایج در بازار ایران، هیچ نیازی به تعریف شدن ندارند و در صورتی که فرکانس شان با فرکانس دزدگیر فروشگاهی یکی باشد، مدیر فروشگاه می تواند از آنها استفاده کند. البته لازم است که قبل از استفاده، قدرت گیرایی تگ و کیفیتش بررسی شود.
 7. تگ ها بر اساس مدلشان مشخص می شوند؛ صدفی، گلفی، عدسی، گریف و ...
  مدل تگ تنها مشخص کننده ظاهر تگ می باشد، مدار داخلی تگ می تواند AM یا RF باشد و فرکانس های مختلفی داشته باشد، حتی کیفیت خود تگ هم صرفنظر از فرکانس آن، می تواند بسیار متفاوت باشد. با این اوصاف قیمت یک نوع تگ صدفی خاص می تواند چند برابر قیمت یک تگ صدفی دیگر باشد.
 8. جابجا گفته شدن اصطلاحات.
  اصطلاحات درست به این صورت است؛ تگ به وسیله کوچکی اطلاق می شود که بر روی کالا الصاق می شود و مدل های مختفی مثل صدفی، گلفی، گریف، عدسی، پنسیل و . گیت فروشگاهی گاه به مجموعه کامل اطلاق می شود و گاه صرفاً به آنتن هایی که در خروجی نصب می شوند گفته می شود. مگنت به معنی آهنرباست و چون جدا کننده تگ ها، اکثراً آهنربایی می باشد، به جدا کننده ها نیز گفته می شود. لیبل یا برچسب، تگ های یکبار مصرفی می باشند که به صورت برچسب تولید شده اند. خنثی کننده، ابزاریست که برای خنثی کردن برچسب های ضد سرقت به هنگام فروش کالا استفاده می شود.
 9. قیمت گیت فروشگاهی، تعیین کننده کیفیت آن می باشد.
  تا حدودی اینگونه است و نه کاملاً و به هنگام خرید، بهتر است که پس از مشخص شدن بودجه ای که می توانید صرف کنید، از فروشنده معتمد بخواهید با در نظر گرفتن نیازها و شرایط خاص شما، بهترین گیت را با توجه به بودجه پیشنهاد کند.
 10. دستگاه فقط زمانی آلارم می دهد که تگ از بین دو آنتن عبور کند. تلاش های بسیار زیادی شده تا دستگاه به تگ هایی که نزدیگ آنتن شده ولی عبور نکرده اند، واکنشی نداشته باشند ولی هنوز نتیجه دلخواه حاصل نشده و لازم است که فضایی در اطراف آنتن خالی از تگ باشد که این موضوع مشکلاتی را برای فروشگاه های کوچک ایجاد می کند.
 11. گیت خوب و بد ندارد و همه شان چینی هستند. این تصور نادرست معمولا پس از صحبت با یکی دو فروشنده برطرف می شود.
 12. گیت خوب هیچ خطایی ندارد. فناوری گیت فروشگاهی، حدود شصت سال عمر دارد ولی در این شصت سال به اندازه فناوری های دیگر پیشرفت نداشته و جهش فوق العاده ای اتفاق نیفتاده است. بوق کاذب، تداخل بین گیت ها، نقطه کور و دیگر مشکلات گیت کمتر شده ولی هنوز وجود دارد.

 گروه آرماتیس  با عرضه محصول با بالاترین کیفیت و همچنین با آخرین تکنولوژی های روز دنیا

 سعی دارد  تا مشتریان کسب و کار خود رابا رضایت از محصولات خود خشنود سازد
 کپی رایت 2019,تمامی حقوق برای گروه آرماتیس محفوظ است ©

Design By Mehrshad Ghaderian